ارائه خدمات املاک لوکس

مشاور و املاک پارس

دوشنبه 19 تیر 1396 ساعت 20:49

سبک های زندگی و انواع معماری

به گزارش وبلاگ ارائه خدمات املاک لوکس

به طور کلی معماری و نجوه اجرای آن در ساختمان های مختلف باید به گونه ای باشد که بتواند آرامش را همراه با آسایش برای افراد ساکن در خانه به شکلی مناسب به ارمغان آورد به گونه ای که این دو عامل به شکل محسوس در خانه و ساختمان مسکونی وجود داشته باشد.

هر نوعی از سبک زندگی مستلزم کاربرد نوع خاصی از روش های اجرایی معماری می باشد که در نهایت می تواند برای افراد خانه مناسب طراحی و اجرا گردد. هر خانه و سازه ای دارای طرحی متفاوت از نظر اجرایی می باشد و به طور کلی چون معماری در مقدار زیادی برگرفته از فرهنگ هر فرد می باشد سبک زندگی و نوع آن در طراحی و معماری خانه بی تاثیر نیست.

به هر ترتیب هر نوع معماری برای مکان خاص و سبک های متفاوتی مناسب می باشد و هر نوع از این سبک ها را می توان سلیقه ای انتخاب و اجرا کرد و عموما زندگی با سبک های مدرن بیشتر با معماری های مدرن همخوانی دارد.

در مورد خانه های ایرانی با توجه به فرهنگ موجود بیشتر سبک های سنتی و کلاسیک رایج می باشد و بیشتر شاهد وجود معماری سنتی برای خانه ها و ساختمان های مختلف می باشیم. اگر نوع زندگی و سبک انتخابی زندگی مشخص باشد در نهایت سازه و طرح معماری ایجاد شده به این طرح ها نزدیکتر بوده و می توان سازه های متفاوتی را در این بین مشاهده کرد.

کلمات کلیدی: خانه های ایرانی، سبک های سنتی، ساختمان های مختلف، معماری سنتی خانه، سازه های متفاوت، نوع معماری، سبک های معماری مدرن، طراحی و معماری خانه، سازه های متفاوت، ساختمان مسکونی

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.